Jorge Jesus Avrupa Maçı Basın Toplantısı 17.08.2022

Jorge Jesus Avrupa Maçı Basın Toplantısı 17.08.2022... orge Jesus - Basın Toplantısı 17.08.2022 Çarşamba günü yayınlanıyor. Progarmı/Etkinliği FB TV yayınlıyor

“Yarın zor bir maç bekliyoruz. Rakibimiz Slovacko takımından daha güçlü. Austria Wien Avrupa’da prestiji olan bir takım. Muhakkak bize zorluklar çıkarmaya çalışacaklardır. Ama bizler de iyi bir maç çıkarabilmek için en iyi şekilde hazırlandık. İstanbul’daki maç öncesi iyi bir sonuç almak istiyoruz.
 
(Ezgjan Alioski, İrfan Can Kahveci ve Mert Hakan Yandaş’ın durumları) Tabii ki fiziksel olarak çok iyi durumdalar diyemem, bu da normal. Ailoski bu sezon hiç resmi maç oynamadı. İrfan ve Mert uzun süreli sakatlıklardan çıktılar. Maçın yoğunluğunu kaldıracak fiziksel durumda olmamaları normal. Ama onlar hazırlık sürecinde yaptığımız antrenmanların çoğunda yer alamadıkları için aslında şu anda oynadığımız lig ve Avrupa maçları onların fiziksel durumlarını tekrardan kazanabilmeleri için bir fırsat. Evet, bunun bir risk olduğunu biliyoruz ama başka şansımız da yok.

Fenerbahçe benimle birlikte her maçı kazanmak için oynayacak. Rakip kim olursa olsun her maçı kazanma anlayışımız var. Bunun için ve bu anlayışla sahaya çıkıyoruz. Bunu Austria Wien’den bağımsız olarak söylüyorum. İki takımın Avrupa’daki sıralamasına baktığımızda çok aşağılarda olduğunu görüyoruz. Fenerbahçe de son yıllarda Avrupa sıralamasında hak ettiği yerlerde değil. Bizim amacımız gruplar kalmak. Bu iki aşamalı bir maç. Yarın ilk maçı oynayacağız ve ikinci maç öncesi iyi bir sonuç almak istiyoruz.

Fenerbahçe henüz ligde iki maç oynadı. Sezonun henüz çok başındayız. Birlikte çalışmaya başlayalı 8 hafta oldu. O yüzden istediğim seviyeyi yakaladık dersem kendimi kandırmış olurum. Hala geliştirmemiz gereken şeyler var. Zamanla daha da gelişecektir, daha güçlü olacaktır. Belirtmiş olduğunuz gibi ilk maçlarda çok fazla gol attık. Her gün ofansif olarak daha iyi olmak için çok çalışıyoruz.

Üç günde bir maç yapan takımların muhakkak ilk 11’lerini değiştirmesi gerekiyor ki Fenerbahçe için de bu durum geçerli olacak çünkü iki maç arasında oyuncuların toparlanmak için yeterli süreleri olmuyor. Bu yeni bir durum değil. Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden takımların bu tarz değişiklikler yapmaları gerekiyor. Biz 11 kişilik bir takım kurmuyoruz, kadromuz bize bu tarz değişiklikler yapacak imkanı veriyor. Yarın da aynı şekilde olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu