Genellikle birden dokuza kadar olan rakamların birbirleriyle çarpımlarını gösteren çizelgeye ne ad verilir? 13 Haziran 3 te 3 Sorusu

Türkiye’nin bilgi yarışması “3’TE 3” TRT 1’de kazandırmaya devam ediyor. Türkiye’nin yerli ve özgün bilgi yarışması “3’TE 3” te bilgiyle yarışacak bilgiyle kazanacaksınız. Kazanmak için yapmanız gereken tek şey üç soruyu art arda doğru cevaplayarak 3’te 3 yapmak. “3’TE 3” te sorular da üç şıktan oluşuyor. Her üç soruda bir kez “Bir şıkkı ele” jokerini kullanarak Prof. Dr. Tufan Gündüz’den yardım alabilirsiniz.

Böylece kalan iki şıkla doğru cevaba bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Ayrıca her 3’te 3 yaptığınızda “Tamam” diyerek kazandığınız ödülle yarışmadan ayrılabilir veya “Devam” diyerek daha yüksek ödüller için yarışmaya devam edebilirsiniz.

Tüm soruları doğru cevapladığınızda kazanacağınız büyük ödülümüz ise tam 500 bin lira. “Tarih Sahnesi” sorularıyla şanlı tarihimizden ve dünya tarihinden önemli şahsiyetlerin canlandırıldığı, tarihten sinemaya, coğrafyadan edebiyata, spordan fen bilimlerine birçok alandan soruların yer aldığı “3’TE 3 Bilgi Yarışması” na katılmak için www.3te3.tv adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Soru: Genellikle birden dokuza kadar olan rakamların birbirleriyle çarpımlarını gösteren çizelgeye ne ad verilir?

A: HESAP CETVELİ

B: KERRAT CETVELİ

C: HAZIRUN CETVELİ

Cevap: KERRAT CETVELİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu