Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kütüphane Açılışı Törenindeki açıklamaları 12 Ağustos 2022

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Ziraat Bankası Kütüphanesi ve Merkezi Derslik Binası Açılış Töreni'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulunu. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kütüphane Açılışı Törenindeki açıklamaları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Ülke içinde ve dışında başarılara imza atan üniversitemizi yakından takip ediyoruz. Samimiyetle çalışan hocalarımızı tebrik ediyorum.

Ziraat Bankası Kütüphanesi ve Merkezi Derslik Binasının ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Bir milyon cilt basılı kitabı ve aynı anda 3 bin kişiye hizmet verecek, ülkemizin en büyük Üniversite kütüphanesini açıyoruz.

Kısa sürede 57 binin üzerinde okulumuzu kütüphaneyle buluşturduk. Kitap sayısını da 3 kat artırarak 70 milyona çıkardık.

İnanıyorum ki Medeniyet Üniversitesi'ndeki gençlik, yaradan Rabbimizin adıyla okuyor ve okumaya devam edecektir.

Ülke içinde ve dışında iftiharla bahsedilen üniversitemizi yakından takip ediyoruz. İnşallah yeni kayır dönemiyle beraber 15 bini bulacak üniversitemiz ülkemizdeki en seçkin eğitim kurumları arasındaki yerini güçlendirecektir.
Ziraat Bankamızın desteğiyle tamamlanan kütüphanenimizin hayırlı olmasını diliyorum. Bir milyon cilt basılı kitabı ve aynı anda 3 bin kişiye hizmet verecek, ülkemizin en büyük üniversite kütüphanesini açıyoruz. Eserin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kütüphane Açılışı Törenindeki açıklamaları

KİTAP SAYISINI 4 KAT ARTIRARAK 70 MİLYONA ÇIKARDIK


Burasının da millet kütüphanesi gibi 24 saat açık olacağını öğrenmekten memnuniyet duydum. İstanbul'da Rami Kışlası'nı çok daha büyük bir kütüphaneye döndürmek için çalışıyoruz. Millet Kütüphaneleri de kendi muhitlerinde önemli bir ihtiyacı karşılıyor. Ayrıca tüm okullarda kütüphaneler kurulmasını sağladık. Böylece kısa sürede 57 binin üzerinde okulumuzu kütüphane ile kavuşturduk. Kitap sayısını da 4 kat artırarak 70 milyona çıkardık.

Bizim millet olarak medeniyet davamız varsa, bunu kütüphaneler olmadan yapamayız. Kültürümüzde ilim sahipleri gölgesinde soluklandığımız birer cennet ağacı eserlerini ise meyveleri olarak görüyoruz.

Her kitap bir alimdir. Bir dosttur. Her kitap bir alemdir. Hayret duygumuzun diri kalmasını kitaplara borçluyuz. Atalarımız kılıçla fethedilen toprakların kalemle tutulabileceğini öğütlüyor. Kitapla bağları kopan milletlerin ayakta kalmasının imkansız olduğunu biliyoruz. Merhum Nuri Pakdil, okumadığınız gün karanlıktasınız diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu