Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy Kimdir?

Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy Kimdir? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Halis Aygün’ün yerine Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı. Bayram Ali Ersoy nereli? Bayram Ali Ersoy'un geçmişte FETÖ ile ilişkisi var mı? Yeni ÖSYM başkanı Ak Parti'de herhangi bir görev aldı mı? yeni ÖSYM başkanı hangi cemaatten gibi sorular en çok aranan ve merak edilenler oldu.

KPSS Sınavında Yaşanan Sınav Sonrası ÖSYM'ye Yeni Başkan

2022 KPSS sınavında bir çok sorunun Yediiklim yayınevinin denemeleri ile benzer çıkması sonrası başlatılan soruşturma kapsamında ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevinden alınmıştı. 04-08-2022 tarihli yayınlanan resmi gazetede ÖSYM'nin başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy'un atama kararı yayınlandı.

Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy Kimdir?

Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy'un FETÖ ile Bir İlişkisi Var mı?

ÖSYM Başkanlığı'na Bayram Ali Ersoy atandı. Ersoy, göreve gelmesinden saatler önce sosyal medya hesaplarını kapatması dikkatlerden kaçmamıştı. Bayram Ali ERSOY'un ESAM İstanbul Şube Başkanlığı görevini yürüttüğü Ortaya Çıktı.

Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy Necmettin Erbakan'ın Kurduğu bir kuruluş olan ESAM'ın İstanbul şube şaşkanlığını yürütüyordu.

ESAM İSTANBUL'UN BAŞKANI

Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy akademisyen kimliğinin yanı sıra, Saadet Partisi'ne yakınlığıyla bilinen Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin (ESAM) İstanbul Şubesi'nin başkanı. 

ESAM'ın Genel Başkanı, Saadet Partisi'nin Kurucu Genel Başkanı Recai Kutan. Saadet Partisi'nin mevcut Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve eski Genel Başkanı Mustafa Kamalak da yönetim kurulu üyelerinden

Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy Kimdir?

BAYRAM ALİ ERSOY KİMDİR?

Aslen Ispartalı olup 1974 yılında İstanbul Bayrampaşa da doğdu. İlk orta ve liseyi İstanbul da tamamladıktan sonra 1991-1996 yılları arasında ODTU Matematik öğretmenliği programını bitirdi. Ardında 1999 yılında Yüksek Lisans ve 2002 yılında doktorayı YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Anabilim dalında tamamladı.

2008-2009 yılında Univercity of Cincinnati de post doktora için ABD de 1 yıl bulundu. 2012 yılında doçent ve 2017 yılında profesörlük unvanlarını aldı. İdari olarak 2011-2019 yılları arası YTU Uluslararası ilişkiler koordinatörü, 2015-2016 yılı arası FBE Müdür yardımcılığı, 2016-2017 Personel daire başkanlığı, 2017-2020 yılları arasında Genel sekreterlik görevlerinde bulundu. Eğitim Bir Sen 8 no’lu şube kurucu başkanlığı görevinde bulundu.

Halen ESAM İstanbul temsilciliğini yürütmektedir. Evli 2 çocuk babası olan Dr. Ersoy iyi derecede İngilizce bilmektedir.


YTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünde görev yapmaktadır. 24 adet Lisansüstü tez yöneticiliği yaptı. Hali hazırda 5 doktora ve 1 yüksek lisans danışmanlığı devam etmektedir. Pek çok uluslararası makale ve cebir alanında ulusal kitapları vardır. Çalışma alanları teorik olup cebir alanındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu