Tayland'ın Lopburi şehrinde 1989'dan beri her kasımda sayısı yaklaşık 3000 olan hangi hayvan için 4000 kilodan fazla yiyecek ve içecekten oluşan bir açık büfe festivali düzenlenmektedir? Kim Milyoner Olmak İster? Sorusu

ATV'nin vazgeçilmez yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster? yeni sezonda yeni bölümü ile ekranlara geliyor. Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumu ile yayınlanan yarışmada yarışmacıya sorusu soruldu.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı milyon.jpg

Kim Milyoner Olmak İster? 2 Ağustos 2011 tarihinden beri Atv'de yayımlanan yarışma programı. Kenan İmirzalıoğlu tarafından sunulmaktadır. "Kim Milyoner Olmak İster?" yarışma programı Cumartesi akşamları saat 20.00'de izleyicileriyle buluşmaktadır.

Soru: Tayland'ın Loqburi şehrinde 1989'dan beri her kasımda sayısı yaklaşık 3000 olan hangi hayvan için 4000 kilodan fazla yiyecek ve içecekten oluşan bir açık büfe festivali düzenlenmektedir?

A- MAKAK

B- CENNET PAPAĞANI

C- LEMUR

D- TEMBEL HAYVAN

CEVAP:

CEVAP: MAKAK (MAYMUN TÜRÜ)

Başkent Bangkok’un 150 kilometre kuzeyindeki Lopburi eyaletinde her yıl gerçekleştirilen festivalde, bölgedeki turizmi canlandırma ve maymun nüfusunu koruma amacıyla maymunlara meyve ve sebzelerin yer aldığı dev sofralar kuruluyor. Festival kapsamında yakşalık 2 bin kilo mevye ve sebze maymunlara sunuluyor. Eyalette maymun nüfusunun 2 bin olduğu belirtiliyor. İngiliz Guardian gazetesi, “maymun açık büfesi”ni, “en garip festivaller” listesine dahil etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu