Özlem Akdurak kimdir?

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Dünya Yelken Federasyonu Başkan Yardımcılığı görevine seçildi. Merak edilen isimlerden olan Özlem Akdurak kimdir?

Dünya Yelken Federasyonu -World Sailing 2020 Yıllık Olağan Kongresi’nin bugün yapılan Genel Kurulu’nda 2020 - 2024 yılları arasında görev yapacak olan Başkan ve Başkan Yardımcıları belirlendi.

2020 - 2024 döneminde görev yapacak Başkan ve Başkan Yardımcıları aşağıdaki gibidir;

Başkan

Li Quanhai (CHN)

Başkan Yardımcıları

Tomasz Chamera (POL)

Sarah Kenny (AUS)

Philip Baum (RSA)

Yann Rocherieux (FRA)

Duriye Özlem Akdurak (TUR)

Marcus Spilane (IRL)

Cory Sertl (USA)

Özlem Akdurak Kimdir?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı zlm.jpg"Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Özlem Akdurak, 1966 Ankara doğumlu. Bornova Anadolu Lisesi (1984) ve Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Bölümünü (1989) mezunudur. 1989-2007 yılları arasında sırasıyla, Türk Ekonomi Bankası ve Demirbank’ta, Demirbank’ı satın almasının ardından HSBC Bank’ta, Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Ege Bölge Müdürü olarak çalışmıştır. 2007 yılında yelkenli, katamaran ve motoryat distribütörlükleri bulunan Solo Deniz Yatçılık Şirketi’ni kurduktan sonra, eşi Rebii Akdurak (İZTO Meclis Başkanı) ile birlikte Solo Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nü kurarak, yönetime seçilmiştir.

Haziran 2012’den itibaren Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmaktadır. 2004 yılında bayan arkadaşları ile kurduğu “Safinaz” yelken ekibi ve aynı isimli tekne ile, yat sınıfında yarışmaktadır.

Tüm düşüncelerini ve projelerini yelkendeguvenligelecek.com isimli web sitesinden, yelken camiasına ve kamuoyuna aktaran Özlem Akdurak yeni dönem için şöyle diyor; “Biz hazırız ve federasyonumuzun yönetimine adayız. En büyük hedeflerimiz yelken sporunu geniş kitlelere sevdirmek, özgür ve barışçı ruhunu yeni nesillere aşılamak, sorunlarını aşıp uyum içinde büyümesini sağlamak. Adayım çünkü, Türk yelkenciliği için sürdürülebilir başarının hayal olmadığını düşünüyorum. Yelken sporunu yarınlara güvenle taşımak için, öncelikle sistem alt yapısının kurulması gerekiyor. Sporcuyu yetiştiren kulüplerimizi güçlendirmek, yapısal sorunlarını çözüp sportif hedef ortaklığı yapmak önceliğimiz olacak. Yelken sporuna yakışan yönetim tarzının; ortak aklın hâkim olduğu, demokratik, adil, şeffaf, sahanın sesine kulak veren, sporcu beklentilerine duyarlı, uluslararası başarılara zemin hazırlayan, yenilikçi, teknolojiyi etkin şekilde kullanan bir yönetim anlayışı olduğuna inanıyorum. Bu uğurda tüm zamanımı, enerjimi ve yönetim tecrübemi ortaya koymak istiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı

Başa dön tuşu