Meral Akşener 6'lı Masa Toplantısına Gidecek mi?

Meral Akşener 6'lı Masa Toplantısına Gidecek mi?.... Siyasette hareketli günlerin yaşandığı bir dönemde 6'lı Masa aday belirlemek için bir araya gelmişti. Aday konusunda anlaşamayan Meral Akşener masayı topa tutacak açıklamalar yaptı. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nu adaylığa davet eden Meral Akşener masadan kalktı olarak manşetler atıldı. Ancak kafa karıştıran açıklama Koray Aydın'dan geldi. Masadan kalkmadıklarını söyleyen Aydın konuşmak için henüz erken dedi. Diğer yandan 6'lı masanın 6 Mart'ta yapılacak toplantısı için basına bilgi geçildi.

MERAL AKŞENER TOPLANTIYA GİDECEK Mİ?

2 Mart Perşembe günü toplanan 6'lı masanın ortak açıklamasında 6 Mart Pazartesi günü toplanacakları söylenmişti. Meral Akşener'in çıkışı sonrasında Saadet Partisi'nden yeni açıklama geldi. 6 Mart'ta liderlerin yeniden bir araya geleceği belirtildi. En çok merak edilen husus ise Meral Akşener'in 6'lı masa toplantısına katılıp katılmayacağı oluyor.

Şu ana kadar yapılan açıklamalarda Akşener'in toplantıya katılmayacağı düşünülüyor. Ancak gidişatın henüz netleşmediği ve Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun kararının etkili olacağı söyleniyor.

Millet İttifakı'nı oluşturan altılı masanın son toplantısından sonra İYİ Parti Genel İdare Kurulu bugün toplandı ve ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kameraların karşısına geçti.

5 partinin Kılıçdaroğlu’nu İYİ Partinin ise Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı önerdiğini söyleyen Akşener, masaya sert eleştiriler yöneltti. İmamoğlu ve Yavaş’a da adaylık çağrısı yapan Akşener “Bu noter masasında olmayacağız” dedi.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN AKŞENER AKŞENER AÇIKLAMASI

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yaşananların ardından açıklamada bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Karamollaoğlu, ''Bizler, milletimize verdiğimiz sözün arkasındayız! Aynı inanç, azim ve kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, "Aziz milletimizin problemlerine çözüm olmak adına, yine aziz milletimizin teşviki ve desteği ile çıktığımız bu kutlu yolculuğu bugüne dek büyük bir kararlılıkla sürdürdük. Millet İttifakı olarak, özellikle son 1,5 yıldır her konuda beraberce çalışıp, ortak akıl ve istişare ile birçok konuda uzlaşıya vardık. Dün gerçekleştirdiğimiz son toplantımızda genel başkanların her birinin altına imza atmasının ardından kamuoyu ile paylaşılan ortak metnimizden de anlaşılacağı üzere; 28'inci dönem TBMM ve 13'üncü cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaştık. Bu minvalde toplantımızda sözleştiğimiz gibi 6 Mart Pazartesi günü Saadet Partimizin ev sahipliğinde bir araya geleceğiz. Halkımız müsterih olsun. Bizler milletimize verdiğimiz sözün arkasındayız. Aynı inanç, azim ve kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

5 PARTİNİN GENEL BAŞKANI YARIN BİR ARAYA GELECEK

Öte yandan, pazartesi günü gerçekleştirilecek toplantı öncesinde yarın Millet İttifakı'nı oluşturan Gelecek, DEVA, CHP, Demokrat Parti ve Saadet Partisi genel başkanlarının saat 17.00'de Saadet Partisi Genel Merkezi'nde olağanüstü toplanacağı öğrenildi


BÜLENT KAYA'DAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Halk TV'de konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, "Hiçbir şey şekilde bir dayatma söz konusu değil" dedi.

Kaya şunları söyledi:

"Orada ortak bir kanaat meydana geldi, insanlar iradesini ortaya koydu. Kılıçdaroğlu'nun İmamoğlu ve Yavaş'la ilgili yaptığı değerlendirmelerin toplumda takip edildiğini biliyoruz. Ben nasıl CHP'li bir belediye başkanına, milletvekiline illa benim dediğim noktaya geleceksin şeklinde bir yaklaşım içinde olamazsam, CHP'nin 'Onlar görevlerine devam edecektir' açıklamasını nasıl yok sayabilirim. Dayatma söz konusu değil. İstişare şeklinde konuşuldu ve metne imza atılarak toplantıdan çıkıldı."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu