Marmaris’te Son Durum

Ciğerlerimiz yanmaya devam ediyor. Dün akşam saatlerinde Muğla’nın Marmaris ilçesinde başlayan yangın hala sürüyor. Sabahın erken saatlerinde havadan da müdahalenin başladığı yangının büyük oranda kontrol altına alındığı belirtildi.Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı yangın hakkında soruşturma başlatırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’da havadan incelemelerde bulundu.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde dün akşam saatlerinde çıkan ve 200 hektarı aşkın alanda etkili olan orman yangınına ikinci günde, 20 helikopter ve 14 uçakla havadan, 1494 personel, 172 arazöz, 191 kamu kuruluşlarına ait araç, 17 dozer ve 39 iş makinesiyle karadan müdahale sürüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci de söndürme çalışmalarını yakından takip ediyor.

Uçak ve helikopterler sık sık yoğun dumanlık alanlara sorti yaparak yangının önünü kesmeye çalışıyor.

Marmaris'te Son Durum

Bölgeye Aydın, İzmir, Antalya, Denizli illerinden takviye ekipler sevk edilirken, bölgeye ulaşan ekipler karadan çalışmalarını sürdürüyor.

Yanan saha yoğun duman altında bulunurken, uçak ve helikopterlerin yoğun sorti yapması sonrası alevler şiddetini azalttı.

Bördübet mahallesinde başlayan ve bir ucu Hisarönü körfezi, diğer ucu Değirmenyanı mahallesine kadar ulaşan yoğun duman nedeniyle görüntü mesafesi azaldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YANGIN BÖLGESİNİ HAVADAN İNCELEDİ

Marmaris'te Son Durum

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmaris’teki orman yangınını havadan inceledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu