KPSS Önlisans ve Lisans Soruları Cevaplarıyla Açıklandı

2020 KPSS önlisans soruları ve cevapları resmi sonuçlar öncesinde adayların doğru cevaplarını hesaplayabilmeleri için ön bilgilendirme olacak. 25 Ekim 2020 Pazar günü gerçekleştirilen önlisans sınavı sonrasında ÖSYM’den beklenen remi açıklama geldi. Peki, KPSS soruları ve cevapları nasıl öğrenilir?

KPSS 2020 önlisans sınavı 25 Ekim 2020 Pazar günü adayların katılımıyla gerçekleşti. Kamu kurumlarında devlet memuru olarak görev almak isteyen adaylar sınav sonrası soru ve cevaplarla ilgili geri sayıma başladı.

KPSS SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI!

Sorular ve cevaplar ÖSYM tarafından yayınlandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden yapılan açıklamada "25 Ekim 2020 tarihinde uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans Sınavının Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 26 Ekim 2020 tarihinde saat 14.00'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir." ifadelerine yer verildi.

ÖNLİSANS SORULARI VE CEVAPLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Sorular ve cevaplar ÖSYM AİS sayfası üzerinden erişime açıldı. TC kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapan adayların soruların ve cevapların tamamına ulaşabiliyor. Soruların yüzde 10’luk kısmıysa herkese açık olarak yayınlandı.

SORULARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı

Başa dön tuşu