KPSS Alan Bilgisi Sınavı Yapılacak mı? KPSS'de Son Durum Ne?

KPSS Alan Bilgisi Sınavı Yapılacak mı? KPSS'de Son Durum Ne?... Şaibe üzerine şaibeler ile gündeme gelen ve milyonlarca adayın hakkının gasp edildiği KPSS 2022 Genel Kültür Genel Yetenek sonrasında bir yayın evinin hazırladığı sorular ile KPSS sorularının birebir aynı çıkmasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla soruşturma başlatılmıştı. Bu süreçte adaylar hem psikolojik olarak her gün yıpranırken bir yandan da Alan Bilgisi sınavına girecek olmaları bu vahim durumda onları daha da zora soktu.

İPTAL EDİLSE DE EDİLMESE DE HER DURUMDA SORUN BÜYÜK!

Geçtiğimiz pazar günü yapılan KPSS 2022 sonrasında bir zamanlar çok sık duyduğumuz ama kimsenin müdahale bile etmediği soru çalma durumu yine gündem oldu. Zamanında FETÖ'nün yaptığı bu tür olayın FETÖ ile mücadelenin en üst düzeyde yapıldığı söylenen bu dönemde tekrar yaşanması herkesi şoke etti.

Soruların çalınması sınavın iptalini gündeme getirirken sınav iptal olmaz ise adayların hakkı yenilmiş olacak. Ancak bardağın diğer tarafında ise sınavı hakkıyla yaparak yüksek puan alan adayların bu kez diğer sınavda aynı başarıyı sağlayıp sağlayamayacağı, daha kötü yaparsa bu kez de onların mağdur olacağı tartışmaları yaşandı. Her iki durumda da birçok aday mağdur olacak.

ARTIK VATANDAŞ NASIL GÜVEN DUYACAK!

Yıllardır bu tür şaibeli durumlar yaşana geldi ancak tam hakkıyla bir inceleme ve müdahale söz konusu olmadı. Bu kez araştırmalar tamamlansa bile yeni yapılacak sınavda bir şifrenin olup olmadığı veya soruların bu kez başka odaklara sızdırılıp sızdırılmadığı hususunda kim neye güveneceğini artık bilemez oldu!

ALAN BİLGİSİ SINAVI OLACAK MI?

Son olarak ÖSYM Başkanı'nın görevden bir gecede alınması şaibelerin olduğunun kanıtı gibi olurken hafta sonunda yapılacak Alan Bilgisi sınavının durumu hakkında adaylar net bir açıklama bekliyor.

Şu anki şartlarda Alan Bilgisi sınavı iptal olmadı. Ancak bu durumda sınavın yapılmasının ne kadar doğru olacağı da düşündürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu