Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adaylığı İlan Edildi mi?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adaylığı İlan Edildi mi?... Siyasette seçime günler kala hareketli anlar yaşanıyor. 6'lı masa 2 Mart Perşembe günü bir araya gelecek ancak öncesinde Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşme sonrasında Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda anlaşma sağlandığı iddia edildi. Peki Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığı ilan edildi mi? Son gelişmeler neler?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştü. İki lider arasında adaylık konusunda anlaşma sağlandığı iddia edildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesi, CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısı öncesi gerçekleşmesi dikkat çekti.

NE ZAMAN İLAN EDİLECEK?

Görüşmede, 2 Mart'ta Saadet Partisi ev sahipliğinde gerçekleşecek Millet İttifakı toplantısına ilişkin değerlendirmelerde bulunulduğu öğrenildi. İki liderin görüşmesi yaklaşık 2 saat sürdü.

tv100 muhabiri Betül Araz'ın aktardığına göre, iki lider görüşmede Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda anlaştı.

Canlı yayında görüşme hakkında bilgi veren Araz, ''İYİ Parti'de Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı noktasında soru işaretlerinin olduğunu biliyoruz. Ancak bu noktada Akşener'in Kılıçdaroğlu'nun adaylığı noktasında tek bir kelime etmediğini diyebiliriz.Bugün görüşme sonrası İYİ Parti'de de bir toplantı olduğunu biliyoruz. Şu an Meral Akşener de yetkili kurullarında bir toplantı halinde. Elbetteki Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesi İYİ Parti'de de şu dakikalarda konuşuluyor diyebiliriz.'' ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığının 2 Mart'ta yapılacak toplantıda masada konuşlacağı ve sonraki haftalarda ilan edileceği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu