İngiltere Kraliçesi Elizabeth Öldü mü? İngiltere Kraliçesi Elizabeth Son Hali!

İngiltere Kraliçesi Elizabeth Öldü mü? İngiltere Kraliçesi Elizabeth Son Hali!... İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in sağlık durumundan endişe edildiği gerekçesiyle tıbbı gözetim altında tutulması nedeniyle Kraliçe'nin çocukları ve torunları İskoçya'ya gönderilmişti. Olay sonrasında Kraliçe Elizabeth hakkında flaş bir iddia ortaya atıldı.

Buckingham Sarayı, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'ın 96 yaşında hayatını kaybettiğini açıkladı. Kraliçe'nin ölümünün ardından Prens Charles, İngiltere Kralı oldu.

Kraliyet ailesinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, Kraliçe Elizabeth'in, İskoçya'daki Balmoral Kalesi'nde hayatını kaybettiği belirtildi.

Açıklamada, "Kraliçe bu öğleden sonra Balmoral'da huzur içinde yaşamını yitirdi." ifadesi kullanıldı.

Kraliçenin naaşının yarın başkent Londra'ya götürüleceği belirtildi.

CHARLES KRAL OLDU

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in ölümünün ardından 73 yaşındaki oğlu Charles tahta geçerek İngiltere Kralı oldu.

Kraliyet Ailesi resmi sitesi yeni Kral Charles adına bir açıklama yayınlandı. Açıklamada yeni kralın resmi adı da Kral 3. Charles olarak kullanıldı.

KRAL CHARLES'TEM MESAJ

Buckingham Sarayı, İngiltere Kralı 3. Charles tarafından yapılan açıklamayı yayımladı.

Açıklamasında "Sevgili annem Majesteleri Kraliçe'nin ölümü benim için ve tüm aile bireyleri için büyük üzüntüye yol açmıştır." diyen Kral Charles, hem bir kraliçenin hem de "çok sevilen bir annenin" yasını tuttuklarını ifade etti.

II.ELİZABETH ÖLDÜ MÜ? YAŞIYOR MU?

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in, tıbbi gözetim altında tutulmak üzere kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği iddia ediliyor.

Konu ile alakalı son açıklamalara göre Kraliçe'nin çocukları ve torunlarının İskoçya'ya gitme sebebi Kraliçe'nin hayatını kaybetmesi olarak yorumlanıyor.

Henüz resmi bir açıklama bulunmamakla birlikte Kraliçe'nin hayatını kaybettiği haberleri sosyal medyada da hızla yayılmaya başladı.

İŞTE BBC'NİN KRALİÇE HAKKINDAKİ EN SON HABERİ:

BBC'nin haberine göre, İngiltere Veliaht Prensi Charles ile eşi Camilla, 2. Elizabeth'in bulunduğu Balmoral Malikanesi'ne gitti.

Öte yandan İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in torunu Cambridge Dükü Prens William da Balmoral'a gidiyor.

İngiliz kraliyet ailesinden ayrılarak ABD'ye yerleşen Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle'ın sözcüsü de çiftin İskoçya'ya seyahat edeceği bildirdi.

Kraliçe'nin diğer çocukları Prenses Anne, Prens Andrew ve Prens Edward'ın da Balmoral'a gitmesi bekleniyor.

İşçi Partisi lideri Keir Starmer, Kraliçe'nin sağlık durumuyla ilgili son gelişmeleri endişeyle takip ettiğini belirterek herkes gibi Kraliçe 2. Elizabeth'in iyileşmesini umduğunu söyledi.

Anglikan Kilisesi Canterbury Başpiskoposu Justin Welby de Kraliçe'ye dualarını gönderdiğini bildirdi.

SARAY'DAN AÇIKLAMA

Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada, "Bu sabah yapılan ayrıntılı değerlendirmenin ardından, Kraliçe'nin doktorları majestelerinin sağlığı konusunda endişeli ve tıbbi gözetim altında kalmasını tavsiye etti. Kraliçe rahat ve Balmoral'da kalıyor" ifadeleri kullanılmıştı.

İngiltere Başbakanı Liz Truss da Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bütün ülke bu öğlen Buckingham Sarayı'ndan gelecek haberlerle derinden ilgilenecek. Benim ve İngiltere'deki insanların düşünceleri şu anda Kraliçe ve ailesiyle birlikte" paylaşımında bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu