Gittigidiyor kapanıyor mu?

Gittigidiyor kapanıyor mu? Gittigidiyor.com sitesi kapanacak mı?

eBay, GittiGidiyor’u kapatarak Türkiye pazarından çıkacak.

Gittigidiyor.com’un sahibi eBay, GittiGidiyor’u kapatarak Türkiye piyasasında ki sanal alışveriş işinden çekileceğini duyurdu.

Alışveriş platformu eBay, Türkiye’deki şirketi GittiGidiyor’u kapatma kararı aldığını açıkladı. Bugünden itibaren satıcılar sitede yeni ürün listeleyemeyecek ve Temmuz’un 18’inden sonra yeni bir ürün alınamayacak.

GittiGidiyor’un faaliyetine son verme kararı aldığını açıklayan alışveriş platformu eBay, kararı rekabetçi dinamikler nedeniyle aldığını belirtti.

Investors’da yer alan habere göre, GittiGidiyor hisselerinin çoğunluğunu 2011 yılında alan ve platformu bağımsız olarak işleten eBay, GittiGidiyor’u kapatma kararı aldı.

Düzenli olarak küresel operasyonlarını inceleyen eBay, GittiGidiyor kararını Türkiye pazarındaki rekabetçi dinamikler nedeniyle aldı. GittiGidiyor birinci çeyrek sonu itibarıyla eBay’e yaklaşık 4 milyon aktif alıcı kazandırdı.

eBay’in aktardığına göre, bugünden itibaren satıcılar GittiGidiyor’da yeni ürün listeleyemeyecek, Temmuz’un 18’inden itibaren yeni bir ürün almak da mümkün olmayacak. Şirket GittiGidiyor’un kapatılmasının ikinci çeyrek veya mali yıl bilançosuna somut etki yaratmasını beklemiyor.

2011 yılında Gittigidiyor’un yüzde 93’ünü alan eBay, 2016 yılında da hisselerin tamamını almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu