Fuat Oktay'dan Ermenistan için zehir sözler

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ermenistan'ın terör devleti gibi davrandığını söyleyerek ateşkes anlaşmasının imzası kurumadan kalleşte sivillere saldırıldığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ermenistan'ın sivillerin üzerine roket fırlatacak kadar korkak, alçak, kalleşçe bir tutum izlediğini söyledi. Ermenistan'ın işgalci olduğunu söyleyen Oktay, terör örgütü üyelerinin de bölgede savaşçı olarak Azerbaycan'a karşı sahaya sürüldüğünü kaydetti.

Fuat Oktay, CNN Türk canlı yayınında Ahmet Hakan'ın sorularını cevapladı. Ermenistan'ın işgal ettiği Karabağ'daki krizi değerlendiren Oktay, Ermenistan'ın bir terör devleti olduğunu söyleyerek Azerbaycan'ın askeri alanda çok ciddi başarılar elde ettiğini kaydetti.

İşte Oktay'ın açıklamalarından bazı satır başları;

"1992’den sonraki Azerbaycan ile bugünkü Azerbaycan’ı kıyaslayın. Aynı şekilde Ermenistan’ı da. Kendi ülkesinin şehirlerinin kalkınmasına odaklanan Azerbaycan. Diğer taraftan düşmanlıklara odaklanan içeride kalkınmaktan ziyade iç politikadaki sorunlarını Yunanistan gibi Türk düşmanlığı ve korkusuyla örtbas etmeye çalışan bir Ermenistan var. Daha olgunlaşan bir Azerbaycan var. Diğer tarafta geriye giden bir Ermenistan var. Karşı karşıya getirdiğimiz zaman kimin daha iyi olduğu net bir şekilde anlaşılır.  Bu zihniyette yetişen gençlerin bu zihniyette çalışan ordudan ortaya bir devlet çıkar mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı

Başa dön tuşu