EYT İptal mi Edildi? Ertelendi mi? EYT Ne Zaman Belli Olacak?

EYT İptal mi Edildi? Ertelendi mi? EYT Ne Zaman Belli Olacak?... Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yaşanan büyük deprem felaketi sonrasında tüm Türkiye'de yas ilan edilirken yapılan programlar ve planlarda da ciddi değişiklik oluyor. Yakın süre önce Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkında alınan kararın iptal edilip edilmediği veya ertelenip ertelenmediği vatandaş arasında merak konusu olmaya başladı. EYT iptal edildi mi? Ya da ertelendi mi? EYT'de son durum ne?

EYT İÇİN AÇIKLAMA GELDİ!

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş tarafından yapılan açıklamaya göre depremzede vatandaşlara yardımcı olmak ve acılarını paylaşmak için milletvekillerinin deprem bölgesine gittiğini, bu sebeple EYT çalışmalarının 21 Şubat tarihine kadar durdurulduğu öğrenildi. 

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş EYT ile ilgili Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Milletvekilleri deprem bölgesine gittiğinden
"Meclis grubu olan siyasi parti yetkilileri depremzede vatandaşlarımıza yardımcı olup acılarını paylaşmak amacıyla deprem bölgesine gidiyor. Bu sebeple meclis çalışmalarına 21 Şubat tarihine kadar ara veriyoruz. 21 Şubat Salı günü saat 15.00'ten itibaren gündemde olan kanun teklifleri ile ilgili görüşmeler devam edecek.'

Aynı zamanda SGK Uzmanı Özgür Erdursun da yapılan açıklama ile ilgili insanların merak ettiğini ancak EYT çalışmalarının 21 Şubat tarihinde devam edeceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu