Erciyes Üniversitesine Tepkiler Büyüyor!

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs'ten eğitimde payını aldı. Bu süreçte büyük zorluklarla karşılaşan öğrenciler üniversitelerin sınavlar hakkındaki açıklamalarıyla bir şok daha yaşadı.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’ten eğitimde payını aldı. Bu süreçte büyük zorluklarla karşılaşan öğrenciler üniversitelerin sınavlar hakkındaki açıklamalarıyla bir şok daha yaşadı.

Erciyes Üniversitesi’nin sınavlar hakkındaki açıklamalarına ise öğrenciler büyük tepki gösterdi. Twitter’da çalışma yapan öğrenciler seslerini duyurmaya çalışıyor. Konu hakkında atılan bazı twitler ise şu şekilde ;

Erciyes Üniversitesine Tepkiler Büyüyor!
Erciyes Üniversitesine Tepkiler Büyüyor!
Erciyes Üniversitesine Tepkiler Büyüyor!

Öğrencilerden yapılan açıklama ise şu şekilde;

”Bir süredir Dünyayı etkisi altına alan korona Kayseri’de de etkili olmaya devam etmektedir. Bu dönemde Kayseri’de ki üniversitelerden biri olan Erciyes Üniversitesinde öğrenciler bu zor günleri atlatmak için dünyanın dört bir köşesinde derslerine devam etme mücadelesi veriyor. Erciyes Üniversitesi senatosu, öğrencilerin sırtına  binen bu yükü almak yada hafifletmek yerine tam tersine daha da arttırma yoluna gidiyor. Öğrencilerin hakkı olan sorular arası geçiş hakkını Erciyes Üniversitesi Senatosu ani alınan bir kararla iptal etmiştir. Sınav zamanı derslerde devam edeceği bekleniyor. Sınavların ne zaman olacağını bile daha yeni öğrenen öğrenciler bu durumlar karşısında şaşkın. Öğrenciler bu durumlar karşısında seslerini yetkililerin duymasını ve bu kararın gözden geçirilip geri alınmasını istiyorlar.”

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu