Dünya Kupası maçları hangi gün başlayacak? Dünya Kupası maç programı!

Dünya Kupası maçları hangi gün başlayacak? Dünya Kupası maç programı!... 2022 FIFA Dünya Kupası, ev sahibi Katar ile Ekvador arasında 20 Kasım Pazar günü yapılacak açılış maçıyla başlayacak. Turnuva boyunca Katar'da 1 milyon 200 bin kişi konaklayacak.

Dünya Kupası için Katar'a gelen ziyaretçiler, cep telefonlarına indirdikleri “Hayya to Qatar 2022” özel uygulamasıyla tüm ulaşım hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilecek.

Doha metrosu da Dünya Kupası hazırlıklarında en önemli projeler arasında yer aldı. Doha’daki 5 stadyumu birbirine bağlayan metro istasyonlarıyla ulaşım olabildiğince kolaylaştırıldı. Ayrıca tren istasyonlarındaki otobüsler de yeşil sahalara ulaşımda önemli rol oynayacak.

Yüzde 25’i elektrikli olmak üzere 4 bin otobüs ulaşım için hazırlandı, ayrıca 800 taksi ve 1300 ekonomik taksi de bunlara katıldı.

Karşılaşmalar sırasında ulaşımı kolay hale getirmek için toplam 14 bin kişinin istihdam edildive sahalar, oteller, eğlence merkezleri ve çeşitli noktalara ulaşmak üzere 300’den fazla güzergah oluşturuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu