Diyanet Başkanı Ali Erbaş Görevi Bırakıyor mu?

Diyanet Başkanı Ali Erbaş Görevi Bırakıyor mu?... Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yaptığı açıklama ile gündeme geldi. "İstiyoruz ki; ülkemizi bizden sonra emin ve güvenilir ellere teslim edelim" şeklinde açıklamalarda bulunan Erbaş'ın görevi bırakıp bırakmayacağı merak konusu oldu. Ali Erbaş'ın görev süresi doldu mu? Ali Erbaş görevi bırakıyor mu? sorularının cevabı merak ediliyor.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) öğrenci ve öğretmenlerine hitaben, "Bizler istiyoruz ki; bu güzel ülkemizi bizden sonra emin ve güvenilir ellere teslim edelim. İstiyoruz ki; bu güzel ülkede güzel insanlar yetişsin ve güzel işler yapsınlar" dedi.

GÖREV SÜRESİ DOLDU MU?

Diyanet İşler Başkanlığı iç hizmet kanununa göre; Başkan, Başkanlığın görev alanına giren konularda meydana gelen gelişmelere ve ihtiyaçlara göre birimlere görev verir. Başkanın görev süresi beş yıldır. Bir kişi en fazla iki kez Başkan olarak atanabilir.

17 Eylül 2017 tarihinde Diyanet İşleri Başkanı olarak atanmıştır. Buna göre Ali Erbaş'ın görev süresi 2022 Ekim ayında dolacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu