CHP'nin Helalleşme Programında Konuşan Fatma Yavuz Kimdir?

CHP'nin Helalleşme Programında Konuşan Fatma Yavuz Kimdir?... Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nin düzenlediği helalleşme programı kapsamında konuşa yapan Fatma Yavuz sosyal medyada gündem oldu. Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı İstanbul'da düzenlenen programda konuşan Fatma Yavuz'un aha önce düğünündeki içki servisi, Türklere yönelik soykırım iftirası ve LGBT'lileri savunmasıyla gündem olduğu iddia edildi.

Başörtüsü mağduru olarak kürsüye çıkan Fatma Yavuz, Kılıçdaroğlu'ndan helallik istedi. Yavuz, "Biz de çok hata yaptık. Bu hatalar sıradan hatalar değildi. Sizlerin de hayatları mahvoldu. Lütfen siz de bize hakkınızı helal edin" dedi.

FATMA YAVUZ KİMDİR?

1979 Üsküdar doğumlu Yavuz, 14 yıl boyunca Kur'an Kursu hocalığı yaptı. Ancak İslam dinine aykırı söylemleri ve ifadeleri nedeniyle, 'din görevlisiyle bağdaşmayan davranışlar sergilediği" gerekçesiyle 2019 yılında 657 no'lu Kanunun 98/b maddesi hükmünce  Diyanet'ten ihraç edildi.

İBB'nin İnanç Masası'nda görevli olan Yavuz'un Türklere yönelik 'soykırım' iddialarında da bulunduğu ortaya çıkmıştı.

2018'indeki bir paylaşımında Yavuz, "Bu nasıl bir halk böyle? Bir halkın tarihinde en fazla bir, bilemedin iki soykırım olur, bu kadar acımasızca, periyodik nasıl katledilir insanlar? Anlamıyorum gerçekten" diyor.

"TRANS BİREYLE ONURUMUZDUR"

CHP'nin provokatörlüğünü üstlenen Yavuz, daha önce bir paylaşımında LGBT'lileri şu sözlerle savunmuştu; "Trans kardeşlerimizin onuru onurumuzdur, eski bir homofobik olarak onları vahşice öldüren değirmene su taşıdığım için çok üzgünüm. Ben günahımdan tövbe ettim, Rabbimden dileğim, bana işlediğim günahları telafi etme fırsatı vermesidir"

Kaynak: Haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu