Binance’de para neden sıfır görünüyor? Binance’de sıkıntı mı var?

Binance‘de para neden sıfır görünüyor? Binance’de sıkıntı mı var?… Kripto para alım satımı yapılan Binance programında kayıtlı kişilerin cüzdanı 0 TL(TL olarak kullananlar için, dolar olarak ) olarak gözüküyor. Birçok kişi tarafından kullanılan uygulamada bir problem olup olmadığı araştırılıyor. Binance’de herhangi bir sorun var mı?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, kısa süre önce yayınladığı duyuru ile Ethereum (ETH) ve Ethereum ağı tabanlı bütün tokenlerin çekim işlemlerini durdurdu.

Binance, fonların güvende olduğunu belirtse de bunun yoğunluk sorununu çözmek için atılan bir adım olduğunu vurguladı. ETH çekim işlemlerine ek olarak Ethereum ağı tabanlı bütün kripto paraların çekiminin durdurulması büyük bir sorun yaratabilir.

Binance’in Ethereum Hamlesi Ne Anlama Geliyor?

İlgili gönderinin altına gelen yorumlarda ise Ethereum ağının şu an tıkanık vaziyette olmadığının vurgulanması dikkat çekiyor. Peki Ethereum ağının tıkanık olmamasına rağmen Changpeng Zhao’nun böyle bir adım atması uzmanlara göre tam olarak nasıl  bir anlam taşıyor?

Aslında Binance son dönemde Binance Smart Chain ağı ile adından söz ettirmekte. BSC tabanlı birçok projenin rekor kırması ve ağın en büyük merkezsiz borsası PancakeSwap’in rakip Uniswap’i geçmesi, bunun en temel kanıtı. Binance’in tam da böyle bir rekabet anında ETH ağı tabanlı işlemleri askıya alması ise kendi elini güçlendirecektir.

Binance aslında bunun öncesinde sabah saatlerinde ipucu niteliğinde bir adım daha atmıştı. Bir zamanlar çoğunluğu Ethereum ağında olan ancak daha sonra ise çoğunlukla Tron ağında bulunan Tether (USDT), sıfır işlem ücreti nedeniyle sıklıkla TRC-20 tabanlı olarak kullanılıyordu. Binance ise sabah saatlerinde yayınladığı bir güncellemede, artık TRC-20 tabanlı USDT transferlerinden 0,2 USDT işlem ücreti alacağını açıkladı. Binance’in kendi ağı tabanlı olan stablecoin BUSD kullananlar ise hiçbir işlem ücreti ödemeyecek.

Binance’in son dönemde attığı adımlar ile Binance Coin’i neredeyse 300 dolarlık fiyat seviyesine taşıması da bunların işe yaradığını gösteriyor.

CÜZDAN NEDEN SIFIR GÖRÜNÜYOR?

Binance programında bir güncelleme olduğu ve programın 22:30’a kadar güncellemesinin tamamlanacağı söyleniyor. Yaklaşık 1 saat içinde Binance’ın cüzdan kısmının düzelmiş olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu