16 Ağustos Salı Ankara Hava Durumu Bugün Yağış Var mı? Fırtına Var mı?

16 Ağustos Salı Ankara Hava Durumu Bugün Yağış Var mı? Fırtına Var mı?.... Ankara'da 15 Ağustos Pazartesi günü yine felaket yaşandı. Yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkilerken 1 cana mal oldu. Çankaya ilçesi başta olmak üzere kent merkezinde birçok yerde su baskınları yaşandı, çatılar uçtu, ağaç devrildi.

Ankara'da etkili olan fırtına ve sağanak nedeniyle çatılar uçtu, ağaçlar devrildi, yollar göle döndü.  Ankara Valisi Vasip Şahin, fırtına nedeniyle inşaatta kolon devrilmesi neticesinde bir kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Fırtına nedeniyle Altındağ ilçesindeki Ulu Camii'nin de minaresi devrildi. AFAD, Çankaya ilçesinde camları kırılan bir lisenin 4 öğrencisinin hastaneye sevk edildiğini aktardı. 

Başkent'te kısa süre süre etkili olan fırtına ve sağanak, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Çankaya ilçesi başta olmak üzere kent merkezinde birçok yerde su baskınları yaşandı, çatılar uçtu, ağaç devrildi. Göle dönen Dumlupınar Bulvarı'nda araçlar güçlükle ilerledi. Bahçelievler Mahallesi 65'inci Sokak'ta kaldırımda bulunan bir ağaç kökünden sökülerek yola devrildi.

BUGÜN HAVA NASIL?

Birçok kişi 16 Ağustos Salı gününe dair plan yapmadan, evden ve iş yerinden çıkmadan önce hava durumuna bakıyor. Bugün yağış veya fırtına olup olmadığını merak ediyor. İşte 16 Ağustos Salı gününe ait hava durumu tahimini:

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu